VI skyrius

Beveik visi istorijos dalyviai ir įvykiai išgalvoti.


 

olivier-valsecchi-photography-time-of-war-nude-art-man-male-photo
Foto pasiskolinta iš OGP

Jau kelias savaites saulė be perstojo kaitino betonines džiungles. Asfaltas burbuliavo, tarsi verdamas smalos katilas šeštame Dantės pragaro rate, o naktį termomentras tyčiojosi žiūrėdamas tiesiai į akis, nė milimetru nemažindamas apsukų. Buvo neįtikėtinai tvanki vasaros naktis.

 

Prie atviro kabineto lango, nušviestas raudonos pilnaties, kaip kokiam Moulin Rouge, stovėjo jaunas chirurgas Adomo kostiumiu, savo vėtrunge bandydamas pagauti nors menkiausią vėjo pūstelėjimą. Kaži ar tokios pradžios jis tikėjosi palikdamas saugias universiteto klinikų sienas. Nesibaigiantis konsultacijų maratonas nepaliko nė vieno sauso siūlo pižamoje, o kiekvienas žingsnis Calvin Klein boxerius pjovė vis giliau į kirkšnis. Pūslėms suplyšus, liko tik atvira, skausminga, kraujuojanti derma. Šaltas dušas išlindus iš operacinės pagelbėjo tik laikinai. Po ranka nei krakmolo, nei pudros nebuvo. Prašyti slaugytojos atvėsinti prišutusius konkolus kažkaip nebūtų buvęs pats galantiškiausias pasiūlymas pasimatymui, tuo labiau, kad jos pačios vos spėjo suktis prie vis naujai guldomų ligonių konvejerio. Todėl idėja, stovėti prie atviro lango laukiant, kol baigsis štilis ir vėjas vėl įtemps bures, atrodė nebloga.

Neilgai trukus, štilis baigėsi – suskambo telefonas. 

– Klausau, – kiek nedrąsiai atsiliepė gydytojas.
– Priėmimas. Turim pacientę su degančiomis krūtimis, – be emocijų išpyškina užtikrintas balsas aname laido gale.
– Atsiprašau, kas dega!? – ar nesupratęs, ar ne taip išgirdęs perklausė chirurgas.
– Krūūtyys! – vos ne paraidžiui pakartojo balsas, kad neliktų nė menkiausios abejonės.
– Kodėl jūs skambinate chirurgui? Čia juk ne gaisrinė! Ir ne akušerijos ginekologijos skyrius. Tai jų darbas, bent pagal sveikatos apsaugos ministro pasirašytą akušerio ginekologo normą V-572. Papus turi žiūrėti jie, – be atsikvėpimo dėstė jaunasis gydytojas demonstruodamas, kad ne tik anatomiją kalė, bet ir suzafoną kažkada yra pūtęs. Dar būtų tęsęs toliau, bet daugybės metų slaugytojos patirtis klausantis įvairaus pobūdžio skundų ir verkšlenimų tiesiog užbaigė niekur nevedantį pokalbį:
-Akušeriai jau žiūrėjo, siunčia jums.

Šiaip, kitomis aplinkybėmis, jis būtų mielai apžiūrėjęs vieną kitą porą papų, bet tą akimirką, kai pilnatis šypsojosi apšviesdama jaunikaičio Grįžulo ratus, padėtas kiekvienas papildomas žingsnis svilino kirkšnis įkaitusia geležimi, dantys griežėsi vienas į kitą, o keiktis rusiškai buvo lengviau nei rišliai dėlioti paguodos žodžius.

– (Sekundinė pauzė) – tuoj pasiimu gesintuvą ir nusileisiu. (Kaip nors).


Įšokęs į dar drėgnas pižamines kelnes gydytojas pamažu, tarsi užpakalyje laikytų granatą su ištrauktu žiedu, nupėdino iki priėmimo. Čia laukė jauna, graži, neseniai pagimdžiusi mergina ir ją atlydėjusi vyresnė ponia. Panelė kiek drovi, tyli, veidas išraudęs, kaktoje iškritusi rasa. Prakaito lašuose lūžinėjo kabineto gelsva lempų šviesa. Termometras rodė arti 39. Dešinioji krūtis paraudusi, palpuojant čiuopiamas kietas infiltratas. Diagnozė aiški. Jaunasis daktaras priėmė sau patogią pozą, atsistojo plačiai pražergęs kojas, kad kuo mažiau trintųsi atviri sensoriniai neuronai, pižama tampriai prigludo prie jo kojų išryškinama visas kūno linijas. Trumpikės liko džiūti kabinete ant palangės.

– Jūsų pyplys nesugeba ištuštinti visos krūties, išgerti tiek pieno, kiek jo pasigamina. Turite jam padėti, – kiek įmanydamas maloniau, pradėjo dėstyti gydytojas, laikydamas silikoninę krūtį delne, bandydamas prisiminti studijų metais girdėtą akušerijos ciklą. 

Vyresnioji ponia buvo elegantiška, pasitempusi, bet šalta ir ne itin maloni persona, priminė gerai dresuotą britų aristokratų skaliką. Ji buvo įsmeigusi žvilgsnį į naujai iškeptą laktostazės specialistą, kartkartėmis nuleisdama akis kiek žemiau, nei padoru. Jaunasis specialistas jausdamas, kad jo konsultacija pereina į antrąjį planą, ėmė įgauti skaisčiai raudoną atspalvį kaip ir šalia stovinti karščiuojanti pacientė, todėl nuo ligos priežasčių akimirksniu peršoko prie gydymo.

– Taigi, svarbiausia pilnai ištuštinti krūtį, – atsargiai žodžius rinko chirurgas, – galima prieš žindymą ją pašildyti, tarkim karštu rankšluosčiu ar vandens šildykle. Šiluma praplečia pieno liaukų latakėlius. Tada duoti kūdikiui žįsti tą krūtį, masažuojant sukietėjimą. – kaip egzaminui, kuriam visai nesiruošė, gydytojas atsakinėjo neblogai. – Jei ji pilnai neištuštinama, reikėtų pabaigti išmelžti likusį pieną, – stabtelėjo, tarsi būtų riebiai nusikeikęs, bet iškart pridūrė, – arba nusitraukti specialiu prietaisu, kurį galite įsigyti…

– Žinom. Viską žinom, – abejingai atsakė vyresnioji dama, kuriai paskaita apie laktostazę ir mastitą panašu nepadarė jokio įspūdžio, gal net buvo nuobodi, bet vistiek buvo verta ateiti bent pasižiūrėti.

Raudonis gydytojo veide darėsi vis intensyvesnis, šlapi delnai plaukiojo pirštinėse, o noras kuo greičiau bėgti nuo šios gėdos vis didesnis. Galvoje sukosi Sodoma ir Gomora, fantazijai įsisiautėjus, galima buvo laukti ir biso. Išdžiūvusioje burnoje lūžinėjo žodžiai, bet konsultaciją privalu buvo pabaigti.

– Apie analgetikus ir antibiotikus, turbūt irgi viską žinote?

-Viską.

– Tada, tiek. Jei būklė blogėtų kreipkitės pakartotinai, – paskubomis išpyškino budintysis.

Jaunuolis jau buvo benueinąs, kai ponia parodė, kad šiokių tokių emocijų savo arsenale visgi turi.

– O tai net nepamasažuosit?, – priekaištingai, net šiek tiek pakeltu tonu paklausė ji.

– Atleiskite, bet tik ne šiąnakt, – neatsisukdamas nėrė pro duris jaunasis gydytojas, bandydamas išsaugoti paskutinius savo orumo likučius.


Sušikti chirurgai ir vėl tingi dirbti (ne savo) darbą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s